STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Pożar samochodu

W piątek 1 kwietnia 2016 roku o godzinie 11:52 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze  samochodu na ul. Langiewicza.

Do pożaru wysłany został ciężki samochód gaśniczy z JRG PSP Krotoszyn. Po kilku minutach zastęp strażaków dotarł do miejsca. Kierujący Działaniem Ratowniczym w przeprowadzonym rozpoznaniu  ustalił, że pali się tył samochodu osobowego Skoda Felicja, ogień rozprzestrzenia się  na cały samochód, nie ma osób poszkodowanych.

Strażacy podali pianę z urządzenia ONE SEVEN w natarciu na palący się pojazd. W trakcie prowadzenia działań gaśniczych doszło do rozszczelnienia zbiornika  paliwowego, co spowodowało rozlanie się paliwa na powierzchnię wokoło pojazdu. Po stłumieniu płomieni strażacy odłączyli akumulator i przystąpili do dogaszania tlących się elementów wyposażenia pojazdu. Po całkowitym ugaszeniu pożaru przy pomocy kamery termowizyjnej sprawdzono pojazd - urządzenie nie wskazało podwyższonej temperatury. Działania trwały  1 godzinę 19 minut.

Opracowanie: bryg. Tomasz Niciejewski

Zdjęcia: kpt. Krzysztof Figlak

 

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!