STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Tlenek węgla nadal groźny

90 letnia kobieta trafiła do krotoszyńskiego szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla. Do zdarzenia doszło we wtorkowy wieczór 12 kwietnia 2016 roku w Sulmierzycach.

Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 18:19. Dyżurny Operacyjny Powiatu skierował do miejsca zdarzenia zastęp gaśniczy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna i samochód ratownictwa technicznego z OSP Sulmierzyce.

Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że w budynku jednorodzinnym doszło do zasłabnięcia starszej, samotnie zamieszkującej kobiety. Nieprzytomna osoba została ewakuowana z mieszkania przez pielęgniarkę środowiskową przed przybyciem jednostek straży. W chwili przybycia pierwszego zastępu osoba poszkodowana znajdowała się pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego. Okna budynku jednorodzinnego pootwierane przez pielęgniarkę przed przybyciem straży.

Strażacy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych weszli do mieszkania w celu wykonania pomiarów powietrza na obecność tlenku węgla. Urządzenia pomiarowe wykazały obecność śmiercionośnego gazu. Strażacy wygasili ogień w piecu i usunęli paliwo na zewnątrz budynku. Lekarz po zbadaniu poszkodowanej podjął decyzję o zabraniu jej do szpitala. Strażacy otwarli wszystkie okna w celu dokładnego przewietrzenia mieszkania. Następnie wykonano kolejne pomiary i w momencie kiedy obecności tlenku węgla urządzenia nie wykazywały działania, które trwały 1 godzinę 16 minut zakończono.

Opracowanie: bryg. Tomasz Niciejewski

Zdjęcia: JRG PSP Krotoszyn

 

                                     

 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!