STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Dwie osoby poszkodowane

Dwie osoby poszkodowane, dwa rozbite pojazdy osobowe oraz przyczepka to bilans wypadku drogowego do którego doszło w poniedziałek 18 kwietnia 2016 roku.

Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 15:33. Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia wysłał samochód ratownictwa technicznego z JRG PSP Krotoszyn oraz samochód ratownictwa technicznego z OSP Biadki.

Kierujący Działaniem Ratowniczym w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że doszło do zderzenia mercedesa z przyczepką do przewozu koni z  volkswagenem. Oba pojazdy znajdowały się w rowie przy skrzyżowaniu dróg. Osoby poszkodowane samodzielnie opuściły pojazdy.

Strażacy zabezpieczyli i wygrodzili teren działania, jednocześnie dokonując oceny stanu przytomności poszkodowanej kobiety, której ustabilizowano odcinek szyjny kręgosłupa za pomocą kołnierza ortopedycznego oraz udzielono wsparcia psychicznego. Następnie uczestniczkę zdarzenia na prośbę lekarza przetransportowano do karetki pogotowia na noszach . Drugiej osobie poszkodowanej strażacy udzielili wsparcia psychicznego do czasu przyjazdu drugiego zespołu ratownictwa medycznego. Poszkodowane osoby trafiły do szpitali w Krotoszynie i Ostrowie Wielkopolskim. W rozbitych pojazdach odłączono akumulatory. Dodatkowo w samochodzie marki Volkswagen zakręcono zawór instalacji LPG. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych z jezdni usunięto rozlane płyny eksploatacyjne oraz elementy karoserii samochodowej. Działania trwały 1 godzinę i 24 minuty.

Opracowanie: asp. Mateusz Dymarski

Zdjęcia: JRG PSP Krotoszyn

 

                                     

 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!