STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Pożar na placu targowym w Baszkowie

W czwartek 12 maja 2016 roku o godzinie 06.27 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze w jednym z budynków na terenie placu targowego w miejscowości Baszków.

Do pożaru zadysponowano dwa zastępy z JRG PSP w Krotoszynie oraz samochody gaśnicze z OSP Baszków, OSP Zduny oraz OSP Kobylin. Na miejscu zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym zabezpieczył miejsce prowadzonych działań poprzez odłączenie zasilania elektrycznego w budynku i odizolowanie terenu działań od osób postronnych. W wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że w jednym z pomieszczeń panuje duże zadymienie, wewnątrz znajduje się znaczna ilość materiałów palnych, z których część się pali.

Strażacy wyposażeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych podali prąd gaśniczy piany sprężonej z urządzenia ONE SEVEN w natarciu na palące się materiały, następnie pozostałości po pożarze usunięto na zewnątrz i dogaszono. Wszystkie pomieszczenia zostały sprawdzone przyrządami pomiarowymi, które nie wykryły dodatkowych zagrożeń.

W wyniku pożaru obrażeń nie odniosła żadna osoba.

W działaniach udział brało 19 strażaków, 5 samochodów . Czas akcji gaśniczej: 2 godziny 50 minut.

Opracowanie: bryg. Tomasz Niciejewski

Zdjęcia: JRG PSP Krotoszyn

 

 

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!