STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Groźne zderzenie na skrzyżowaniu

W czwartek 30 czerwca 2016 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Wyki, gm. Rozdrażew. Ze zgłoszenia wynikało, że zderzyły się dwa pojazdy osobowe i jest jedna  osoba poszkodowana.

Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie oraz okoliczne jednostki ochotniczych straży pożarnych: OSP Rozdrażew, OSP Koźmin Wielkopolski oraz OSP Nowa Wieś.

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniami Ratowniczymi ustalił, że na skrzyżowaniu dróg doszło do zderzenia Peugeota 307 z pojazdem marki Mitsubishi SpaceStar. Pojazdami podróżowały trzy osoby: mężczyzna oraz dwie kobiety, w tym jedna w widocznej ciąży. Mężczyzna nie uskarżał się na żadne dolegliwości, natomiast dwie kobiety wymagały pomocy medycznej.

Strażacy udzielili poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy, zabezpieczyli uszkodzone pojazdy, odłączyli akumulatory. Po dojechaniu zespołu ratownictwa medycznego lekarz przebadał poszkodowane i podjął decyzję o zabraniu ich do szpitala. Z jezdni usunięto płyny eksploatacyjne oraz elementy karoserii samochodowej. Działania trwały 1 godzinę 50 minut.

Opracowanie: asp. Mateusz Dymarski

Zdjęcia: JRG Krotoszyn 

 

                                     

 

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!