STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Roverem w drzewo

Jedna osoba została poszkodowana w wypadku do jakiego doszło we wczesnych godzinach rannych 10 lipca 2016 roku w miejscowości Biała Róża, gmina Kobylin.

Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 4:53. Dyżurny operacyjny Powiatu wysłał do miejsca zdarzenia zastęp ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna, zastęp ratownictwa technicznego z OSP Kobylin, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policję.

Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że samochód osobowy marki Rover czołowo uderzył w przydrożne drzewo, droga całkowicie zablokowana, w pojeździe pozostaje uwięziona kobieta.

Strażacy zabezpieczyli teren działania, następnie przy użyciu sprzętu hydraulicznego wykonali dostęp do poszkodowanej kobiety wycinając drzwi od strony kierowcy. Po wyewakuowaniu poszkodowanej natychmiast zajął się nią ZRM. Poszkodowana trafiła do krotoszyńskiego szpitala. Ratownicy odłączyli akumulator w pojeździe. Po wykonaniu czynności przez policję i zabraniu samochodu przez pomoc drogową przy pomocy podręcznego sprzętu burzącego oraz sorbentu usunięto z drogi pozostałości po wypadku. Działania trwały ponad godzinę.

Opracowanie: bryg. Tomasz Niciejewski

Zdjęcia: JRG PSP Krotoszyn

 

 

                                     

 

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!