STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Miś Ratownik w akcji

Jedna osoba została poszkodowana w wypadku do jakiego doszło w niedzielę 10 lipca 2016 roku w Bożacinie, gmina Krotoszyn.

Zgłoszenie o zdarzeniu do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 12:26. Dyżurny Operacyjny Powiatu po przyjęciu zgłoszenia wysyła na miejsce zdarzenia samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna i samochód gaśniczy z OSP Krotoszyn.

Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że po obu stronach drogi krajowej DK-15 w rowach znajdują się dwa samochody osobowe - Skoda Octavia i Mazda RX8. Mazdą podróżował tylko kierowca, natomiast w Skodzie podróżowały trzy osoby w tym dziecko. Kierujący z dzieckiem samodzielnie opuścili pojazd natomiast pasażerka znajdowała się wewnątrz samochodu. Z uwagi na brak zniszczeń pojazdu istnienie swobodny dostęp do osoby poszkodowanej.

Strażacy zabezpieczyli teren działania, udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej oraz dziecku, który otrzymał „misia ratownika”. Po przybyciu na miejsce zespołu ratownictwa medycznego osoby poszkodowane zostały przekazane pod opiekę ratownika medycznego, który podjął decyzje o zabraniu pasażerki szpitala. Równocześnie odłączono akumulatory w samochodach, nie stwierdzono wycieków płynów eksploatacyjnych. Przybyły na miejsce patrol Policji kierował ruchem drogowym. Działania trwały 45 minut.

Opracowanie: bryg. Tomasz Niciejewski

Zdjęcia: JRG PSP Krotoszyn

 

 

                                     

 

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!