STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Pożar zboża w miejscowości Lipowiec

26 lipca około godziny 14:15 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze zboża i ścierniska w miejscowości  Lipowiec (gm. Koźmin Wlkp.).
Na miejsce zdarzenia zadysponowano GCBA 5/32 z JRG Krotoszyn i okoliczne jednostki OSP: Koźmin Wlkp., Czarny Sad, Rozdrażew, Wałków oraz Borzęciczki.
Po przybyciu na miejsce strażacy zastali pożar, który swym zasięgiem obejmował około 4 hektary ścierniska i zbóż (pszenica i pszenżyto).

Pierwsi na miejscu strażacy przystąpili do podawania wody w natarciu na palące się zboże na pniu. KDR poprosił o zadysponowanie kolejnych Sił i Środków, gdyż te, które znajdowały się na miejscu były niewystarczające. Okoliczni rolnicy przy pomocy traktorów rolniczych z pługami oborali teren pożaru w celu ograniczenia jego rozprzestrzeniania się. Po przybyciu kolejnych jednostek pożar został opanowany. Strażacy przystąpili do akcji dogaszania ścierniska. W sumie podczas działań zużyto 15 tys. litrów wody. Właściciel wstępnie ustalił straty na 12 tys. zł. Działania trwały ponad godzinę.
Pożar spowodowany został najprawdopodobniej przez iskrę z przejeżdżającego ciągnika rolniczego. 

Opracowanie : mł. kpt. Michał Morta

Zdjęcia: st. sekc. Bartosz Górka

                             

 

 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd