STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Groźny pożar w Baszkowie

Baloty słomy, ciągnik rolniczy… straty w tysiącach złotych to bilans pożaru jaki miał miejsce w Baszkowie dnia 04 sierpnia 2016 roku.  Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 17:12 drogą telefoniczną od druha z jednostki OSP Baszków.

Dyżurny Operacyjny Powiatu po przyjęciu zgłoszenia zadysponował na miejsce ciężki samochód gaśniczy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie oraz średnie pojazdy gaśnicze z Baszkowa i Bestwina.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniami Ratowniczymi ustalił, że pożarem objęte są baloty słomy w stogu oraz ciągnik rolniczy znajdujący się w pobliżu. Całkowicie rozwinięty pożar zagrażał oborze zlokalizowanej w bezpośrednim sąsiedztwie.

Strażacy w  trakcie akcji gaśniczej podali w sumie 5 prądów gaśniczych wody prowadząc działania w natarciu oraz obronie, skutecznie ograniczając rozwój pożaru oraz minimalizując straty poniesione przez właściciela. Dużą rolę w przebiegu akcji gaśniczej odegrał sprzęt rolniczy w postaci ładowarek teleskopowych, którym mieszkańcy wywozili słomę na pobliskie pole i rozgarniali umożliwiając strażakom dogaszenie zarzewi ognia.  W działaniach gaśniczych trwających 2 godziny i 59 minut uczestniczyło łącznie 16 strażaków i 3 samochody pożarnicze.

 

Opracowanie: asp. Mateusz Dymarski

Zdjęcia: JRG PSP Krotoszyn

 

                                     

 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!