STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Wypadek w Baszkowie

Dwie osoby zostały poszkodowane w wypadku do jakiego doszło w czwartkowe popołudnie w Baszkowie, gm. Zduny. Z nieustalonych przyczyn kierujący samochodem osobowym wypadł z drogi i zatrzymał się na przydrożnym drzewie.

Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 16:01. Dyżurny Operacyjny Powiatu po przyjęciu zgłoszenia wysłał na miejsce samochód ratownictwa technicznego z JRG PSP Krotoszyn oraz samochód ratownictwa technicznego z OSP Baszków i samochód gaśniczy z OSP Konarzew.

Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że samochód osobowy VW Golf zjechał z drogi do rowu i dachował. Pojazd jest oparty dachem o rosnące w rowie drzewo. Dwie osoby które podróżowały samochodem znajdują się w karetce pogotowia i są opatrywane przez lekarza. Strażacy zabezpieczyli teren działania oraz rozwinęli linię gaśniczą pozwalającą na natychmiastowe podanie piany. Po zakończeniu czynności przez Policję strażacy przy pomocy pilarki spalinowej wycieli krzaki rosnące w rowie w celu wykonania dostępu do rozbitego pojazdu oraz usunęli pozostałości po wypadku. Działania trwały 3 godziny 52 minuty.

Opracowanie: bryg. Tomasz Niciejewski

Zdjęcia: JRG PSP Krotoszyn

 

                                     

 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!