STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Wypadek w Wałkowie

Traktorzysta trafił do krotoszyńskiego szpitala po wypadku do jakiego doszło w czwartkowe popołudnie 25 sierpnia 2016 roku w Wałkowie, gm. Koźmin Wlkp.

Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 13:16. Dyżurny Operacyjny Powiatu wysłał do miejsca zdarzenia zastęp ratownictwa technicznego z JRG PSP Krotoszyn, zastęp ratownictwa technicznego i samochód gaśniczy z OSP Koźmin Wlkp., samochód gaśniczy z OSP Wałków.

Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że na drodze krajowej numer 15 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem  samochodu ciężarowego i ciągnika rolniczego. W wyniku zdarzenia traktor wywrócił się do góry kołami  znajdując się w rowie dachem oparty o podłoże. Samochód ciężarowy znajduje się częściowo w rowie przechylony na prawą stronę Kierujący samochodem ciężarowym nie odniósł żadnych obrażeń, samodzielnie opuszczając uszkodzony pojazd. W wyniku zdarzenia poszkodowany został traktorzysta, który w czasie dachowania wypadł z kabiny traktora i znajduję się pod osprzętem roboczym ciągnika.

W pierwszej kolejności strażacy ewakuowali poszkodowanego traktorzystę spod maszyny do karetki. Ratownicy po zaopatrzeniu zabrali poszkodowanego do szpitala. W dalszej części działań zabezpieczono wyciek oleju napędowego  w przewróconym ciągniku rolniczym zbierając paliwo do pojemnika. Decyzją KDR zastęp OSP Wałków wykonał stabilizację przechylonej naczepy przy pomocy lin stalowych i zawiesi. W momencie zakończenia prac dochodzeniowych przez funkcjonariuszy KPP z jezdni usunięto rozlane płyny eksploatacyjne.  Działania trwały 4 godziny 49 minut.

Opracowanie: bryg. Tomasz Niciejewski

Zdjęcia: kpt. Sławomir Włodarczyk

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!