STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Wypadek motolotni

W niedzielne popołudnie 11 września 2016 roku o godzinie 17:44 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o wypadku motolotni na polach między Wróżewami a Benicami. Ze zgłoszenia wynikało, że motolotnia po upadku stanęła w płomieniach.

Dyżurny Operacyjny Powiatu po przyjęciu zgłoszenia wysłał do miejsca zdarzenia dwa samochody gaśnicze z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej z Krotoszyna, samochód gaśniczy z Benic.

Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że na środku zaoranego pola pali się motolotnia. W odległości około 5m od palącej się motolotni leży osoba poszkodowana. Poszkodowany nie daje oznak życia. Osoby postronne przed przybyciem straży pożarnej stłumiły płomienie na osobie poszkodowanej przy pomocy gaśnicy proszkowej i za pomocą linki holowniczej odciągnęły wrak motolotni od pilota.

Strażacy zabezpieczyli teren działania, podali jeden prąd gaśniczy wody w natarciu na paląca się motolotnię w celu jej ugaszenia. Po przybyciu na miejsce ZRM lekarz stwierdził zgon pilota. Na tym działania zakończono. Dalsze czynności na miejscu zdarzenia prowadziła Policja, której przekazano miejsce zdarzenia.

Opracowanie: bryg. Tomasz Niciejewski

Zdjęcia: kpt. Dariusz Kulawski

 

 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!