STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Wypadek w Wolenicach

Noc 19 października 2016 roku nie była szczęśliwa dla kierującego samochodem osobowym, który z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi i dachował. Do zdarzenia doszło w miejscowości Wolenice, gmina Rozdrażew.

Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 23:56. Dyżurny Operacyjny Powiatu po przyjęciu zgłoszenia wysłał do wypadku zastęp ratownictwa technicznego z JRG PSP Krotoszyn i samochód gaśniczy z OSP Rozdrażew.

Po dojechaniu do miejsca zdarzania Kierujący Działaniem Ratowniczym przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że samochód osobowy Fiat Cinquecento na prostym odcinku z jechał z drogi i znajduje się na dachu w rowie. Kierujący pojazdem znajduje się w radiowozie policyjnym. Nie ma innych osób poszkodowanych.

Strażacy zabezpieczyli i oświetlili teren działania, następnie udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy rannemu kierowcy polegającej na założeniu kołnierza ortopedycznego, założeniu opatrunku osłaniającego na rany głowy i prawej dłoni, udzieleniu wparcia psychicznego oraz zabezpieczeniu przed wychłodzeniem. Po postawieniu samochodu na koła odłączono w nim akumulator. Po przybyciu na miejsce ZRM osobę poszkodowaną przekazano pod opiekę lekarza który zdecydował o przewiezieniu poszkodowanego do SOR. Działania trwały 52 minuty.

Opracowanie: bryg. Tomasz Niciejewski

Zdjęcia: sekc. Szymon Kujawa

 

 

 

 

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!