STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Miała szczęście...

O prawdziwym szczęściu może mówić kierująca osobowym Oplem Astrą, która wypadła z drogi i dachowała. Do zdarzania doszło16 listopada 2016 roku na drodze między Rozdrażewem, a Rozdrażewkiem.

Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 9:42. Dyżurny Operacyjny Powiatu wysłał do miejsca zdarzenia samochód ratownictwa technicznego z JRGPSP Krotoszyn i samochód gaśniczy z OSP Rozdrażew.

Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczy w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że samochód osobowy wypadł z drogi i dachował na polu. Kierująca znajdowała się poza pojazdem.

Strażacy zabezpieczyli i wygrodzili teren działania, osobie poszkodowanej udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy polegającej na zaopatrzeniu rany prawej ręki przy pomocy opatrunku osłaniającego , stabilizacja odcinka szyjnego kręgosłupa przy pomocy kołnierza ortopedycznego i udzieleniu wsparcia psychicznego. Po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego poszkodowana została przekazana pod opiekę ratownikom medycznym. Samochód został postawiony na koła w celu zabezpieczenia przed ewentualnymi wyciekami paliwa i płynów. Działania trwały 51 minut.

Opracowanie: bryg. Tomasz Niciejewski

Zdjęcia: JRG PSP Krotoszyn

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!