STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Fiat 126p zderzył się z samochodem ciężarowym

Jedna osoba ucierpiała w wypadku drogowym do jakiego doszło w Wałkowie, gm. Koźmin Wlkp. w środę 7 grudnia 2016 roku.

Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 18:46. Dyżurny Operacyjny Powiatu wysłał do miejsca zdarzenia zastępy strażaków z JRG Krotoszyn, OSP Wałków i OSP Koźmin Wlkp.

Po dojechaniu do miejsca zdarzania Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił w przeprowadzonym rozpoznaniu, że w miejscowości Wałków na skrzyżowaniu DK 15 z droga powiatową 5143P doszło do zderzenia samochodu ciężarowego Mercedes (przewożącego bydło rzeźne) z samochodem osobowym Fiat 126p. Kierowca samochodu osobowego pozostaje w rozbitym pojeździe, jest przytomny, odpowiada na zadane pytania, ma widoczną ranę ciętą głowy, istnieje dostęp do poszkodowanego. Nie ma innych osób poszkodowanych. Droga jest całkowicie zablokowana.

Strażacy zabezpieczyli i oświetlili teren działań, poszkodowanemu kierowcy została udzielona kwalifikowana pierwsza pomoc, po przybyciu na miejsce ZRM osobę poszkodowaną przekazano ratownikom medycznym, którzy zdecydowali o zabraniu rannego do krotoszyńskiego szpitala. W rozbitym Fiacie odłączono akumulator i zabezpieczono wyciek paliwa. Po wykonaniu czynności przez Policję samochody zostały przemieszczone na pobocze, z drogi usunięto pozostałości po zdarzeniu. Działania trwały 2 godziny 12 minut.

Opracowanie: bryg. Tomasz Niciejewski

Zdjęcia: JRG PSP Krotoszyn

 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!