STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Dwie małe dziewczynki i ich matka w szpitalu.

Dwie małe dziewczynki i ich matka trafiły do krotoszyńskiego szpitala po wypadku do jakiego doszło na drodze pomiędzy Krotoszynem, Chachalnią.

Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 11:24. Dyżurny Operacyjny Powiatu wysłał do miejsca zdarzenia zastęp ratownictwa technicznego z JRG PSP Krotoszyn. Po zadysponowaniu podjął informację, że na miejsce wypadku wystartował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dodatkowo z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna wysłany został samochód gaśniczy.

Po dojechaniu na miejsce pierwszych zastępów Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił w przeprowadzonym rozpoznaniu, że samochód osobowy Toyota Yaris leży na boku przy drzewie. Podróżująca kobieta z dwójką małych dzieci znajduje się na zewnątrz pojazdu. Pomocy przy wydostaniu się z uszkodzonego pojazdu udzielili inni kierowcy.

Strażacy zabezpieczyli i wygrodzili teren działania, udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym polegającej na zabezpieczeniu przed utratą ciepła, udzieleniu wsparcia psychicznego poprzez przekazanie dziewczynkom „Misia Ratownika”. Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił ze śmigłowcem szczegóły odnośnie lądowania. W tym czasie na miejsce przyjechał Zespół Ratownictwa Medycznego, a lekarz zajął się poszkodowanymi osobami. Po chwili do miejsca zdarzenia dotarła druga karetka, a śmigłowiec decyzją Koordynatora Medycznych Działań Ratowniczych został zawrócony do bazy w Michałkowie. Lekarz po przebadaniu podjął decyzję o przewiezieniu uczestników wypadku do krotoszyńskiego szpitala. Po zakończeniu działań przez krotoszyńskich policjantów z jezdni usunięte zostały pozostałości po wypadku. Działania trwały 40 minut.

 

Opracowanie: bryg. Tomasz Niciejewski

Zdjęcia: st. str. Grzegorz Horyza       

 

 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!