STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Pożar w Wykach

W sobotę 31 grudnia 2016 roku o godzinie 18:24 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku gospodarczym w miejscowości Wyki ( gm. Rozdrażew ).

Dyżurny Operacyjny Powiatu po przyjęciu zgłoszenia wysłał na miejsce ciężki samochód gaśniczy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna i samochód gaśniczy z OSP Rozdrażew. Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym  w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że powstały pożar kotłowni w budynku gospodarczym został ugaszony przez właścicieli przy pomocy wody, a samo pomieszczenie zostało przewietrzone. Mieszkańcy znajdowali się poza budynkiem, nikt nie został poszkodowany.

Strażacy zabezpieczyli teren działania, odłączyli dopływ energii elektrycznej do budynku gospodarczego. Usunęli na zewnątrz nadpalone materiały, przy pomocy kamery termowizyjnej sprawdzono pomieszczenie kotłowni pod katem podwyższonej temperatury (nie stwierdzono). Natomiast na poddaszu gdzie składowana była słoma stwierdzono podwyższoną temperaturę. W związku z powyższym strażacy weszli na poddasze, rozgarnęli składowaną tam słomę, zarzewi ognia nie stwierdzono, a temperatura stropu stopniowo się obniżała. Pomieszczenia sprawdzono także miernikiem wielogazowym – zagrożenia nie stwierdzono. Działania trwały 1 godzinę 11 minut.

Opracowanie: bryg. Tomasz Niciejewski

Zdjęcia: JRG PSP Krotoszyn

 

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!