STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Pożar w Baszkowie

Nie znana jest data, nie znana jest godzina wezwania strażaków do działania…do gaszenia pożarów, niesienia pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych. Strażacy są do tego szkoleni i zawsze gotowi…gotowi podjąć każde wyzwanie jakie zostanie przed nimi postawione. Bo tak naprawdę nie wiadomo jakie zgłoszenie wpłynie do Dyżurnego Operacyjnego Powiatu…z czym przyjdzie się zmierzyć. Pożarów i wypadków jednakowych nie ma...każde jest inne i specyficzne, które wymaga od strażaka pełnego skupienia i indywidualnego podejścia.

W sobotę 7 stycznia 2017 roku o godzinie 8:35 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie przyjął zgłoszenie o pożarze w Baszkowie, gm. Zduny.

Po przyjęciu zgłoszenia wysłał do miejsca zdarzenia ciężki samochód gaśniczy z JRG PSP Krotoszyn, samochody gaśnicze z OSP Baszków i Bestwin oraz samochód ratownictwa technicznego z OSP Zduny.

Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że pali się w piwnicy budynku mieszkalnego, mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem straży, osób poszkodowanych nie ma, właściciel odłączył zasilanie energii elektrycznej w budynku mieszkalnym, w całym budynku panuje duże zadymienie.  

Strażacy zabezpieczyli teren działania, w sprzęcie ochrony dróg oddechowych weszli do wnętrza z jednoczesnym wprowadzeniem linii gaśniczej w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się ognia na sąsiednie pomieszczenia. Przy użyciu kamery termowizyjnej zlokalizowano źródło ognia. Nadpalone drewno zostało wyniesione na zewnątrz i dogaszone. Wentylatorem oddymiono i przewietrzono cały budynek. Urządzenia pomiarowe nie wykazały w budynku szkodliwych substancji. Działania trwały 4 godziny 16 minut.

Opracowanie: bryg. Tomasz Niciejewski

Zdjęcia: JRG PSP Krotoszyn, OSP Zduny

 

 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!