STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Pożar w pałacu.

Skuteczne działania strażaków zapobiegły rozprzestrzenieniu się pożaru i uratowaniu pałacu w Starymgrodzie, gm. Kobylin.

Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 23:03. Dyżurny Operacyjny Powiatu po przyjęciu zgłoszenia wysłał do miejsca zdarzenia ciężki samochód gaśniczy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyn oraz zastępy gaśnicze z OSP Kobylin, Kuklinów i Krotoszyn.

Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że pożarem objęte są dwa pomieszczenia mieszkalne w zabytkowym pałacu.  Wewnątrz budynku zaadoptowanego na mieszkanie jednorodzinne panuje duże zadymienie. Lokatorzy  znajdują się na zewnątrz i nie uskarżają się na żadne dolegliwości. Istniało realne zagrożenie rozprzestrzenienia się ognia na pozostałą cześć budynku. 

Strażacy z pierwszej jednostki OSP, która dotarła na miejsce pożaru podali środek gaśniczy w postaci wody przez okno na palące się wyposażenie mieszkania, po dojechaniu JRG strażacy wyposażeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych do wnętrza pomieszczeń podając pianę w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się ognia, po stłumieniu ognia przeprowadzono wentylacje pomieszczeń w celu usunięcia z budynku dymu i gazów pożarowych. Równocześnie z prowadzonymi działaniami gaśniczymi inna rota strażaków wyposażona w sprzęt ochrony dróg oddechowych i kamerę termowizyjną dokonała rozpoznania i kontroli wyższej kondygnacji – zagrożeń nie stwierdzono. Z pomieszczeń usunięto spalone i nadpalone elementy wyposażenia na zewnątrz i dogaszono wodą. Po przewietrzeniu budynku wszystkie pomieszczenia sprawdzono kamerą termowizyjną i urządzeniami pomiarowymi – zagrożeń nie stwierdzono. Działania trwały 3 godziny 8 minut.

Opracowanie: bryg. Tomasz Niciejewski

Zdjęcia: sekc. Szymon Kujawa

 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd