STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Pożar samochodu

Początek roku 2017 dla krotoszyńskich strażaków jest bardzo pracowity, praktycznie nie ma dnia, żeby nie było działań ratowniczo – gaśniczych. Zastępy JRG i OSP na terenie całego powiatu gaszą pożary i usuwają skutki wypadków drogowych. Tak też było w czwartek 12 stycznia. Ledwo zakończyły się zajęcia szkoleniowe i uzupełnianie sprzętu ochrony dróg oddechowych po nocnym pożarze pałacu, a już Dyżurny Operacyjny Powiatu z pomocą systemu nagłaśniającego nawoływał strażaków do wyjazdu.

O godzinie 14:41 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego zaparkowanego na podwórku przy budynku mieszkalnym w Psim Polu, gm. Koźmin Wielkopolski. Do pożaru zostały wysłane zastępy gaśnicze z JRG PSP Krotoszyn, OSP Koźmin Wielkopolski i Czarny Sad.

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniami Ratowniczymi ustalił, że w całej objętości pali się samochód Renault Scenic. Osób poszkodowanych i zagrożonych nie ma.

Strażacy zabezpieczyli teren działania, wodą ugasili palący się pojazd, kamerą termowizyjną sprawdzili pod kątem występowania ukrytych zarzewi ognia, których nie stwierdzono. Działania trwały 38 minut.

Opracowanie: bryg. Tomasz Niciejewski

Zdjęcia: JRG PSP Krotoszyn

 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!