STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Wypadek w Wolenicach

Trwały jeszcze działania gaśnicze w Bożacinie, kiedy Dyżurny Operacyjny Powiatu o godzinie 3:48 otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w Wolenicach.

Z uwagi na to, że miejsca zdarzenia były blisko siebie, a pożar był opanowany DOP wysłał samochód gaśniczy z JRG Krotoszyn, który jest wyposażony w sprzęt hydrauliczny do Wolenic. Do wypadku został także wysłany samochód z OSP Czarny Sad.

Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił w przeprowadzonym rozpoznaniu, że samochód osobowy Fiat Cinquecento zjechał z drogi i znajduje się w rowie na prawym boku. Osoby podróżujące samochodem znajdują się poza pojazdem. Jedna osoba miała widoczne rany głowy.

Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu, która polegała na opatrzeniu ran, zapewnieniu komfortu cieplnego i udzieleniu wsparcia psychicznego. Po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego poszkodowanego przekazano lekarzowi, który zdecydował o przewiezieniu do szpitala. W rozbitym pojeździe odłączono akumulator, z jezdni usunięto pozostałości po wypadku. Działania trwały 2 godziny 33 minuty.

Opracowanie: bryg. Tomasz Niciejewski

Zdjęcia: JRG PSP Krotoszyn

 

 

 

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!