STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Nietypowe zgłoszenie

W piątek 20 stycznia 2016 roku w czasie pełnienia służby o godzinie 11:45 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie zgłosiła się kobieta wraz z synem z informacją, że zatruła się dymem lub tlenkiem węgla. W czasie przeprowadzonego wywiadu ustalono, że kobieta wraz synem mogła zatruć się dymem bądź tlenkiem węgla w budynku wielorodzinnym. Oboje uskarżają się na złe samopoczucie, nudności i zawroty głowy. Kobieta podała także adres zamieszkania informując jednocześnie, że w budynku znajdują się inni mieszkańcy - liczba ich jest nieznana. Wezwano rotę z torbą PSP-R1. Kobiecie i mężczyźnie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy polegającej na podaniu tlenu i udzieleniu wsparcia psychicznego. W tym samym czasie zadysponowano pod wskazany adres ciężki samochód gaśniczy z JRG PSP Krotoszyn oraz średni samochód gaśniczy z jednostki OSP Krotoszyn. Do siedziby KP PSP wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego, któremu przekazano poszkodowanych.

Po dojechaniu do miejsca zdarzenia podczas rozpoznania Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że na zewnątrz budynku nie ma żadnych osób i nie dzieje się nic niepokojącego. Na miejscu obecny patrol Policji, który zabezpiecza ruch drogowy.

Dwóch strażaków wyposażonych w sprzęt ochrony dróg oddechowych oraz sprzęt pomiarowy weszła do wnętrza budynku w celu sprawdzenia atmosfery, identyfikacji zagrożeń oraz ustalenia miejsca przebywania osób. Na parterze budynku nie stwierdzono zagrożeń, natomiast na pierwszym piętrze w mieszkaniu urządzenia wykazały obecność tlenku węgla. W tym mieszkaniu znajdowała się matka z dwójką dzieci, których niezwłocznie ewakuowano na zewnątrz. Matkę z dziećmi umieszczono w samochodzie operacyjnym zabezpieczając tym samym przed utratą ciepła, podano tlen, udzielono wsparcia psychicznego a każdemu z dzieci przekazano misia ratownika. Po dojechaniu Zespołu Ratownictwa Medycznego lekarz zdecydował o przewiezieniu dzieci na oddział dziecięcy w Krotoszynie, natomiast ich matkę do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. W pozostałych lokalach mieszkalnych nie stwierdzono zagrożeń związanych z obecnością tlenku węgla. Na miejsce zdarzenia został wezwany kominiarz w celu sprawdzenia drożności przewodu kominowego - dymowego oraz połączenia na odcinku piec CO - Komin. Pomieszczenia zostały przewietrzone a następnie ponownie sprawdzone pod kątem występowania zagrożeń - nie stwierdzono obecności tlenku węgla. Działania trwały 38 minut.

Opracowanie: bryg. Tomasz Niciejewski

Zdjęcia: Marta Popławska – Gazeta Krotoszyńska

 

 

 

 

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!