STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Pożar w piwnicy i zadymienie na klatce schodowej

Pierwsze miesiące 2017 roku obfitują w zdarzenia. Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej i jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na brak pracy nie narzekają.

W sobotę 11 lutego 2017 roku o godzinie 20:47 Dyżurny Operacyjny Powiatu przyjął zgłoszenie o zadymieniu w jednym z budynków przy ul. Zdunowskiej w Krotoszynie.

Do zdarzenia zostały wysłane samochody z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna. Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że na klatce schodowej oraz w piwnicy panuje zadymienie, jednak nie było widocznych oznak pożaru, nie było też osób poszkodowanych.

Strażacy wyposażeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych weszli do piwnicy w celu zlokalizowania źródła zadymienia. W wyniku sprawdzenia ustalono, że doszło do podpalenia materiału palnego. Nadpalone materiały zostały szybko zlokalizowane i wyniesione na zewnątrz oraz dogaszone. Pomieszczenia piwnicy oraz klatki schodowej przewietrzono i oddymiono. Przy użyciu sprzętu pomiarowego sprawdzono wszystkie pomieszczenia budynku pod kątem występowania zagrożenia, których nie stwierdzono. Działania trwały 25 minut.

Opracowanie: bryg. Tomasz Niciejewski

Zdjęcia: JRG PSP Krotoszyn

 

 

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!