STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Pożar piecyka gazowego

W sobotę 18 lutego 2017 roku o godzinie 11.41 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze, do którego doszło w budynku jednorodzinnym w miejscowości Koźmin Wielkopolski.

Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia zadysponował miejscową Jednostkę OSP Koźmin Wielkopolski oraz jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym zabezpieczył teren działań oraz przeprowadził rozpoznanie, w wyniku którego ustalił, że w łazience pali się boazeria na powierzchni ok. 0,5 m2 oraz gaz wydobywający się z pękniętego wężyka w piecyku grzewczym na gaz propan – butan.

Strażacy pracujący w sprzęcie ochrony układu oddechowego zakręcili butle propan-butan i podali jeden prąd gaśniczy wody w natarciu na paląca się boazerię w łazience oraz schłodzili butlę. Po ugaszeniu pożaru, wynieśli butlę na zewnątrz budynku gdzie kontynuowali schładzanie prądem wody. Prowadzone pomiary kamerą termowizyjną nie wykazały podwyższonej temperatury.

Na tym działania zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania. W wyniku powstałego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń.

W działaniach trwających 1 godzinę udział brało 9 strażaków oraz patrol Policji. 

Opracowanie: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: OSP Koźmin Wielkopolski

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd