STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Skutki silnego wiatru i opadów deszczu

Silne wiatry oraz nieustępujące opady deszczu w powiecie krotoszyńskim dały się we znaki również mieszkańcom naszego powiatu. W dniu 24 lutego 2017 roku na skutek panujących warunków atmosferycznych Straż Pożarna interweniowała 6 razy.

Pierwsze zgłoszenia o skutkach silnych wiatrów wpłynęły do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Krotoszynie o godzinie 7.33. Dyżurny Operacyjny Powiatu otrzymał informację o zerwanym opierzeniu na dachu budynku przy ulicy Kobierskiej w Krotoszynie, kolejne wpływające zgłoszenia dotyczyły przewróconych drzew w Krotoszynie i Baszkowie. Przewracające się drzewo w Krotoszynie na ulicy Zdunowskiej uszkodziło dwa zaparkowane samochody osobowe, natomiast dwa drzewa w miejscowości Baszków przewróciły się na jezdnię stwarzając zagrożenie dla ruchu drogowego.

Strażacy interweniowali również w Konarzewie. Na skutek gwałtownego przyboru wód zalana została piwnica w budynku jednorodzinnym.

Działania związane z usuwaniem skutków silnych wiatrów Strażacy zakończyli przed godziną 17 –tą likwidując zagrożenie w miejscowości Nowa Wieś.

W wyniku powstałych zdarzeń nikt nie został poszkodowany.

Łącznie w działaniach udział brało 7 zastępów Straży Pożarnej z JRG Krotoszyn, OSP Zduny, OSP Baszków, OSP Nowa Wieś w sile 30 ratowników.

Opracowanie: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: JRG Krotoszyn

 

 

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd