STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Pożar w kotłowni

W sobotę 11 marca 2017 roku o godzinie 6:43 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze w piwnicy budynku mieszkalnego przy ul. Ostrowskiej w Krotoszynie.

Dyżurny Operacyjny Powiatu po przyjęciu zgłoszenia wysłał na miejsce dwa samochody gaśnicze z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna.

Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że z pomieszczenia kotłowni zlokalizowanego w piwnicy budynku jednorodzinnego wydobywa się dym. Właściciel obiektu jest na miejscu, nie ma osób poszkodowanych.

Strażacy zabezpieczyli teren działania, zabezpieczeni sprzętem ochrony dróg oddechowych weszli do wnętrza pomieszczenia i podali pianę z urządzenia ONE SEVEN co pozwoliło na stłumienie ognia. Po stłumieniu ognia z pomieszczenia zostały usunięte nadpalone materiały, które dogaszono wodą. Kotłownia została oddymiona i przewietrzona oraz sprawdzona urządzeniami pomiarowymi. Działania prowadzono przez 57 minut.

Opracowanie: bryg. Tomasz Niciejewski

Zdjęcia: JRG PSP Krotoszyn


 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!