STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Tlenek węgla nadal groźny

Czujka tlenku węgla uratowała mieszkańców budynku wielorodzinnego w Kobylinie. Mieszkańcy, kiedy usłyszeli sygnał ostrzegawczy niezwłocznie powiadomili straż pożarną.  Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło we wtorek 28 marca 2017 roku o godzinie 21:30.

Dyżurny Operacyjny Powiatu po przyjęciu zgłoszenia wysłał na miejsce zastęp gaśniczy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna i zastęp gaśniczy z OSP Kobylin.

Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego załączyła się czujka czadu. Trwa ewakuacja budynku. Nikt nie uskarża się na żadne dolegliwości.

Strażacy zabezpieczyli teren działania, w sprzęcie ochrony dróg oddechowych wyposażeni w sprzęt pomiarowy dokonali pomiarów w pomieszczeniach pod kątem występowania CO, inna rota strażaków ewakuowała ostatnią osobę z budynku. Urządzenia pomiarowe wykazały obecność tlenku węgla. Mieszkania zostały przewietrzone i ponownie sprawdzone urządzeniami pomiarowymi, które nadal wykazywały obecność tlenku węgla praktycznie w wszystkich pomieszczeniach. Przy użyciu wentylatora przewietrzono ponownie wszystkie pomieszczenia, co skutecznie przyczyniło się do oczyszczenia atmosfery z tlenku węgla – urządzenia nie wykazały już jego obecności i mieszkańcy mogli powrócić do swoich mieszkań. Działania trwały 2 godziny 2 minuty.

Opracowanie: bryg. Tomasz Niciejewski

 

 

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!