STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Tragiczny pożar przenośnej toalety

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w środę 5 kwietnia 2017 roku w Krotoszynie na ul. Promenada.

O godzinie 21.14 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o palącej się ławce bądź choince na krotoszyńskiej Promenadzie. Osoba zgłaszająca nie potrafiła sprecyzować co się pali gdyż przebywała w swoim mieszkaniu, a pożar obserwowała z okna.

Do zdarzenia Dyżurny Operacyjny Powiatu zadysponował jeden zastęp gaśniczy z JRG w Krotoszynie.

Po dotarciu na miejsce pożaru zastępu GBA, KDR przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że pali się przenośna toaleta, na miejscu jest już patrol Policji. Strażacy podali jeden prąd gaśniczy piany na palący się obiekt. Po stłumieniu pożaru zauważono ciało ludzkie, które uległo spaleniu. Z uwagi na całkowite zwęglenie ciała odstąpiono od udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej. Oświetlono teren działań. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego lekarz stwierdził zgon. Do czasu przybycia na miejsce zdarzenia prokuratora, strażacy zabezpieczali i oświetlali teren działań. Rozstawiono również parawan w celu odizolowania zwłok od osób postronnych.

Ze względu na charakter zdarzenia na miejsce zadysponowany został również Oficer w dyspozycji Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie

W działaniach trwających 2 godziny 28 minut udział brał 5 strażaków.

Opracowanie: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: JRG Krotoszyn

 

 

 

 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd