STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Zderzenie w Lutogniewie

W środę 12 kwietnia 2017 rano w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Krotoszynie odbywało się zdanie i przyjęcie służby pomiędzy zmianami. Odczytany był już rozkaz, a strażacy przystąpili do sprawdzania sprzętu. Nie dane jednak było dokończyć tych czynności, Dyżurny Operacyjny Powiatu, który pierwszy wie o każdym zdarzeniu przez radiowęzeł informował strażaków o alarmowym wyjeździe. Skończyła się zapowiedź rozbrzmiały dzwonki i po zmianie służbowej na placu pozostał tylko przysłowiowy kurz.

Strażacy samochodem ratownictwa technicznego i samochodem gaśniczym pojechali do wypadku drogowego, do którego doszło w Lutogniewie, gm. Krotoszyn. Na miejsce wypadku skierowana została także miejscowa jednostka OSP Lutogniew.

Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działanie Ratowniczym ustalił w przeprowadzonym rozpoznaniu, że na łuku drogi krajowej DK 36 w zderzyły się dwa samochody osobowe Renault Scenic i VWPassat. Kierowca Scenica znajdował się pod opieką lekarza, kierujący drugim samochodem sam opuścił pojazd. Uszkodzone samochody blokowały jeden pas jezdni, ruch odbywał się wahadłowo. Na drodze znajdowały się elementy karoserii.

Strażacy zabezpieczyli teren działań, odłączyli akumulatory, sprawdzili pojazdy pod kątem wycieków paliwa i innych płynów eksploatacyjnych. Kierownik Zespołu Ratownictwa Medycznego podjął decyzję o zabraniu kierowcy Scenica do krotoszyńskiego szpitala. Po zakończeniu czynności przez policję z jezdni usunięto pozostałości po wypadku. Działania trwały 1 godzinę 49 minut.

Opracowanie: bryg. Tomasz Niciejewski

Zdjęcia: str. Mateusz Kuliński

 

 

 

 

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!