STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Pożar belki stropowej

Sobota 15 kwietnia 2017 roku. W jednostce Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Krotoszynie pełniona jest służba tak jak każdego dnia. Czuje się jednak bliskość Świąt Wielkiej Nocy. Choć pogoda nie sprzyja zauważamy wzmożony ruch, ludzi wędrujących z koszyczkami ze świątecznymi potrawami. Jednak służba to służba, nie można być rozkojarzonym, bo w każdej chwili ktoś może potrzebować pomocy. I już o godzinie 11:40 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpływa zgłoszenie o pożarze do którego doszło w budynku jednorodzinnym w Kobylinie.

Dyżurny Operacyjny Powiatu po przyjęciu zgłoszenia wysyła do pożaru ciężki samochód gaśniczy i podnośnik hydrauliczny z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna oraz samochody gaśnicze z OSP Kobylina i OSP Smolice.

Po dojechaniu na miejsce Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił w przeprowadzonym rozpoznaniu, że pali się belka stropowa zlokalizowana na nieużytkowym poddaszu budynku jednorodzinnego. W momencie przybycia strażaków mieszkańcy znajdowali się na zewnątrz. Nie było osób poszkodowanych.

Strażacy zabezpieczyli teren działania, po drabinie dotarli do palącej się belki odcięli ją piłą mechaniczną i usunęli w miejsce nie stwarzające zagrożenia. Belkę dogaszono wodą. W czasie działań lokatorka budynku źle się poczuła – strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz wezwali zespół ratownictwa medycznego, ratownicy po udzieleniu pomocy zdecydowali o pozostawieniu kobiety na miejscu. Na miejscu pojawił się kominiarz, który wykonał oględziny komina. Konstrukcję dachu oraz poddasze sprawdzono kamerą termowizyjną, a wnętrze budynku urządzeniami pomiarowymi – urządzenia nie wykazały zagrożeń i działania strażaków trwające 1 godzinę 49 minut zostały zakończone.

 

Opracowanie: bryg. Tomasz Niciejewski

Zdjęcia: OSP Kobylin

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!