STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Wykolejone cysterny

W środę 19 kwietnia 2017 roku o godzinie 1:26 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o wykolejeniu się cystern przewożących paliwo. Do zdarzenia doszło w Biadkach na przejeździe kolejowym.

Do wypadku został wysłany samochód gaśniczy z JRG PSP Krotoszyn i samochód gaśniczy z OSP Biadki.

Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że na przejeździe kolejowym w miejscowości Biadki stoi skład towarowy: lokomotywa plus 26 wagonów. W szesnastu wagonach za lokomotywą przewożony jest olej napędowy, w dziesięciu kolejnych benzyna bezołowiowa. W każdej cysternie znajdowało się od 56 do 58 ton paliwa. Lokomotywa i 3 cysterny bezpośrednio za nią są wykolejone, torowiska pod nimi uszkodzone. Jedna z cystern (druga) pochylona na lewą stronę w kierunku torów. Nie stwierdzono uszkodzeń zaworów oraz wycieku oleju napędowego i benzyny. Nie było też osób poszkodowanych.

Strażacy zabezpieczyli teren działania, maszynista opuścił pantograf w celu zabezpieczenia przed ewentualnym zaiskrzeniem. Podjęto decyzję o wprowadzenie czasowego ograniczenia prędkości do 20 km/h na odcinku Stacji Biadki. Dyżurny ruchu zobowiązał wszystkich maszynistów do podawania sygnału "BACZNOŚĆ" w momencie zbliżania się do miejsca zdarzenia. Roty strażaków monitorowały wykolejone wagony pod kątem ewentualnych wycieków przewożonego medium. Ze stacji Ostrów Wlkp. Zachód do miejsca zdarzenia przyjechała lokomotywa która odholowała nieuszkodzone cysterny w bezpieczne miejsce. Po odholowaniu cystern, udrożnieniu przejazdu kolejowego działania zostały zakończone. Działania trwały 4 godziny 21 minut.

Opracowanie: bryg. Tomasz Niciejewski

Zdjęcia str. Łukasz Ochnio

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!