STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Pożar autobusu i samochodu osobowego

W czwartek 20 kwietnia 2017 roku o godzinie 10:08 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze autobusu na ul. Kolejowej w Kobylinie.

Dyżurny Operacyjny Powiatu po przyjęciu zgłoszenia wysłał do pożaru ciężki samochód gaśniczy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna i samochody gaśnicze z OSP Kobylin, Zalesie Wielkie, Zalesie Małe.

Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił w przeprowadzonym rozpoznaniu, że na placu firmy pali się autobus i samochód osobowy Opel Vectra oraz zgromadzona przy pojazdach pianka i poszycie wewnętrzne zdemontowane z autobusu. Właściciel podjął nieskuteczną próbę gaszenia pożaru przy użyciu gaśnic. Nie było osób poszkodowanych – na szczęście były to samochody przeznaczone do złomowana.

Strażacy z OSP Kobylin podali dwa prądy gaśnicze wody w natarciu na palące się pojazdy oraz piankę z demontażu. Po przybyciu zastępu z JRG Krotoszyn jeden prąd gaśniczy w natarciu piany ciężkiej z urządzenia ONE SEVEN doprowadzający tym samym do lokalizacji pożaru. Po ugaszeniu pożaru oraz przybyciu kolejnych zastępów z OSP, przystąpiono do przegarniania pogorzeliska oraz dogaszania. Po całkowitym ugaszeniu pożaru sprawdzono pogorzelisko oraz pojazdy kamerą termowizyjną - nie stwierdzono zagrożenia. Z uwagi na duże zadymienie strażacy pracowali w sprzęcie ochrony dróg oddechowych. Działania trwały 1 godzinę 20 minut.

Opracowanie: bryg. Tomasz Niciejewski

Zdjęcia: JRG PSP Krotoszyn

 

 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd