STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Pożar warsztatu w Benicach

W środę 26 kwietnia 2017 roku Strażacy gasili pożar warsztatu w miejscowości Benice, gm. Krotoszyn.

Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie o godzinie 10.33. Dyżurny Operacyjny Powiatu bez chwili zwłoki zadysponował do zdarzenia potencjał ratowniczy adekwatny do treści zgłoszenia.

Po przybyciu na miejsce pierwszego zastępu OSP Benice, ratownicy zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych podali jeden prąd gaśniczy wody w obronie na przyległy budynek, w którym znajdowały się pojazdy zabytkowe i wózek widłowy. Po dotarciu na miejsce kolejnych Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej przegrupowano siły i środki i wprowadzono dwa dodatkowe prądy gaśnicze (jeden prąd gaśniczy wody na szczyt budynku i jeden prąd gaśniczy piany ciężkiej do wnętrza budynku). Ze względu na duże zadymienie oraz znaczną ilość materiału palnego KDR podjął decyzję o zadysponowaniu dodatkowych butli powietrznych z JRG Krotoszyn oraz kontenera ODO z JRG Ostrów Wielkopolski w celu zapewnienia ciągłości pracy ratowników w strefie zadymionej. Po stłumieniu płomieni z uwagi na ilość nagromadzonego materiału palnego KDR zarządził ewakuacje mienia, które utrudniało prowadzenie działań z obiektu w miejsce wyznaczone przez pracowników firmy. Dokonano częściowej rozbiórki dachu w celu dotarcia do zarzewi ognia oraz odprowadzenia gazów pożarowych. Pomieszczenia w których prowadzono działania ratowniczo-gaśnicze sprawdzono kamerą termowizyjną pod kątem podwyższonej temperatury- zagrożenia nie stwierdzono. Na tym działania zakończono zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

W wyniku pożaru dwie osoby zostały poszkodowane, tj. Strażak, który podczas akcji gaśniczej poparzył sobie prawą dłoń oraz właściciel obiektu, który przebywał w zadymieniu podczas samodzielnej próby gaszenia pożaru i był narażony na ekspozycję niebezpiecznych gazów.

W działaniu trwających 3 godziny i 28 minut udział brało 37 Strażaków.

Opracowanie: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: JRG Krotoszyn

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!