STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

4 osoby w szpitalu

W niedziele 21 maja 2017 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o wypadku w miejscowości Skałów gm. Koźmin Wielkopolski.

Dyżurny Operacyjny Powiatu po przyjęciu zgłoszenia wysłał do wypadku samochód ratownictwa technicznego z JRG PSP Krotoszyn oraz samochód ratownictwa technicznego i samochód gaśniczy z OSP Koźmin Wielkopolski.

Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że samochód osobowy marki Renault Scenic leży na lewym boku w polu. Wszystkie osoby podróżujące były na zewnątrz pojazdu. Jedną osobą zajmowali się ratownicy medyczni.

Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm pasażerom i kierowcy, która polegała na stabilizacji kręgosłupa szyjnego jednej osobie, dwóm kolejnym udzielono wsparcia psychicznego i zabezpieczono przed utratą ciepła. Ponadto jedna osoba została przygotowana do transportu na noszach. Najbardziej poszkodowaną osobą zajmował się będący na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego, który podjął decyzję o zabraniu do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Do czasu przybycia kolejnych karetek, pozostałymi osobami poszkodowanymi zajmowali się strażacy monitorując funkcje życiowe. Kolejne karetki zabrały pozostałe osoby do szpitala. W rozbitym samochodzie odłączono akumulator. Działania trwały 1 godzinę 24 minuty.

Opracowanie: bryg. Tomasz Niciejewski

Zdjęcia: sekc. Szymon Kujawa

 

 

 

 

 

 

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!