STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Jedna osoba poszkodowana, doszczętnie rozbite auto, LPR w akcji

Nie ucichły jeszcze sygnały wozów straży pożarnej po poniedziałkowych działaniach związanych z burzami i podtopieniami, kiedy we wtorkowe popołudnie przed strażakami i ratownikami medycznymi stanęło kolejne zadanie…wypadek w Czarnym Sadzie na krajowej DK 15.

Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 16:10. Dyżurny Operacyjny Powiatu po przyjęciu zgłoszenia wysłał na miejsce zastęp ratownictwa technicznego z JRG PSP Krotoszyn, dwa samochody z OSP Czarny Sad i jeden samochód z OSP Koźmin Wielkopolski.

Po kilku minutach pierwsze zastępy straży pożarnej były na miejscu zdarzenia. Kierujący Działaniem Ratowniczym w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że samochód osobowy marki Seat Ibiza wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Pojazd znajdował się w rowie, kierowca pojazdu wypadł z niego i znajdował się na zewnątrz. Przejeżdżający obok wypadku lekarz zatrzymał się i udzielił wspólnie ze strażakami kwalifikowanej pierwszej pomocy polegającej na ułożeniu poszkodowanego na noszach oraz wsparciu psychicznym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego poszkodowany trafił pod opiekę ratowników. Ratownicy zdecydowali o zadysponowaniu na miejące zdarzenie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W związku z powyższym KDR z JRG Krotoszyn wyznaczył miejsce do lądowania LPR. Po wylądowaniu LPR osoba poszkodowana została przetransportowana na noszach przez strażaków i ratowników medycznych do śmigłowca i następnie zabrana do szpitala w celu dalszych badań.

Po wykonaniu czynności dochodzeniowych przez Policję, strażacy przy użyciu podręcznego sprzętu burzącego usunęli z drogi części karoserii i skutki zdarzenia. Działania trwały 2 godziny.

Opracowanie: bryg. Tomasz Niciejewski

Zdjęcia: JRG PSP Krotoszyn

 

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!