STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Sprawdzian krotoszyńskich strażaków przy pożarach obszarów leśnych

Poranek 27 lipca br. okazał się niezłym sprawdzianem dla strażaków z powiatu krotoszyńskiego.  Kilka minut po godzinie 9, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłyneło zgłoszenie o pożarze lasu pomiędzy miejscowościami Konarzew i Baszków. Dyżurny stanowiska niezwłocznie zadysponował do pożaru niezbędne siły i środki oraz powiadomił służby leśne. Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że są to ćwiczenia kontrolne, zorganizowane przez Zespół Inspekcyjny Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu. Zadaniem strażaków było utworzenie linii obrony wyznaczonego przez zespół obszaru leśnego, zorganizowanie odpowiednio wydajnego zaopatrzenia wodnego oraz efektywnego podania prądów gaśniczych przez ponad pół godziny.

Dzięki zrealizowanym w miesiącu kwietniu ćwiczeniom na obszarach leśnych, nasi strażacy wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem do wyznaczonego założenia i cel został sprawnie i szybko osiągnięty pomimo znacznej odległości od zbiornika wodnego na Trafarach.

W ćwiczeniach udział wzięły jednostki z OSP Zduny, Konarzew, Baszków, Bestwin, Kobylin i Chwaliszew oraz zastępy gaśnicze z JRG Krotoszyn i pobliskiego powiatu rawickiego JRG Rawicz.

Tekst: kpt. Sławomir Włodarczyk

Foto: Archiwum KP PSP Krotoszyn – foto ćwiczenia kwiecień 2017

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!