STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Po burzy - podsumowanie

W sobotę 12 sierpnia 2017 roku strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna i strażacy OSP usuwali skutki burzy, która przeszła w piątek (11.07.2017) wieczorem nad terenem powiatu krotoszyńskiego. Nadal trwa szacowanie strat. Strażacy na bieżąco realizują wszystkie zgłoszenia, do wszystkich, którzy potrzebują pomocy są wysyłane siły i środki straży pożarnej, pomoc otrzymuje każdy kto zgłosi taką potrzebę. Od godzin wieczornych w piątek 11 sierpnia 2017 roku Dyżurny Operacyjny Powiatu przyjmował zgłoszenia dotyczące zerwanych dachów, powalonych drzew, nadłamanych i zwisających konarów drzew oraz zalanych piwnic. Strażacy z JRG PSP Krotoszyn i strażacy ochotnicy z całego powiatu ruszyli z pomocą mieszkańcom.

Do godziny 14:00 w sobotę 12 sierpnia odnotowaliśmy 57 zdarzenia, z czego uszkodzone dachy na budynkach mieszkalnych 4 przypadki, na budynkach gospodarczych 1 przypadek. Zerwane dachy na budynkach gospodarczych – 2 przypadki, powalone drzewa – 40 zdarzeń, podtopień budynków - 8, W usuwaniu skutków burzy w  działaniach udział wzięło: 21samochodów i 58 strażaków z Państwowej Straży Pożarnej z Krotoszyna oraz 51samochodów i 308 strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych.

Najważniejsze jest to, że w czasie burzy nikt z mieszkańców powiatu nie doznał obrażeń, w czasie działań ratowniczych żaden ze strażaków nie uległ wypadkowi. Straty materialne wcześniej czy później da się odbudować, ale życia i zdrowia nikt nie wróci. Prosimy mieszkańców powiatu o zachowanie szczególnej ostrożności w czasie burz.

Opracowanie: bryg. Tomasz Niciejewski

Zdjęcia: JRG PSP Krotoszyn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd