STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Krotoszyn – wybuch gazu

W dniu 18 września 2017 roku o godzinie 12.05 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o wybuchu w budynku jednorodzinnym w miejscowości Krotoszyn.

Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenie zadysponował trzy zastępy Straży Pożarnej. Dowódca pierwszych zastępów pożarniczych w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że na skutek nieszczelności instalacji kuchenki gazowej doszło do wybuchu mieszaniny gazu.

W budynku przebywała jedna osoba, która doznała oparzeń  twarzy i rąk. Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych i wyposażeni w urządzenia pomiarowe weszli do wnętrza budynku - urządzenia pomiarowe nie wskazały obecności substancji niebezpiecznej) - przeszukali pomieszczenia i wynieśli na zewnątrz butlę z gazem propan - butan. Równocześnie druga rota ratowników wyprowadziła osobę poszkodowaną z budynku i udzieliła kwalifikowanej pierwszej pomocy polegającej na schłodzeniu i zabezpieczeniu oparzeń oraz wsparciu psychicznym. Po przybyciu na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego będący na miejscu Lekarz podjął decyzję o przewiezieniu osoby poszkodowanej do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Na skutek wybuchu w budynku doszło do licznych uszkodzeń konstrukcji dlatego Kierujący Działaniami Ratowniczymi polecił strażakom przebywającym w środku opuszczenie obiektu. Będące na miejscu przedstawicielki Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego oceniły stopień uszkodzenia budynku i wydały stosowne zalecenia.

Na tym działania zakończono i zastępu wróciły do miejsca stacjonowania.

W działaniach trwający 1 godzinę i 25 minut udział brało 9 strażaków.

Opracowanie: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: st. asp. Dawid Bartkowiak

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!