STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Pomoc przyszła w samą porę

Konsekwencje prowadzenia prac pożarowo – niebezpiecznych bez odpowiedniego zabezpieczenia mogły okazać się bardzo tragiczne w skutkach dla mieszkańców budynku jednorodzinnego zlokalizowanego przy ulicy Mickiewicza w Zdunach

W poniedziałek 16 października 2017 roku o godzinie 10:57 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze drewnianej konstrukcji dachu pokrytego papą termozgrzewalną. Na szczęście szybka reakcja straży pożarnej oraz przytomność zgłaszającego pozwoliła na uratowanie mienia.

Do pożaru został wysłany ciężki samochód gaśniczy oraz podnośnik hydrauliczny z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Krotoszynie oraz samochody gaśnicze ze Zdun i Konarzewa.

Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił w przeprowadzonym rozpoznaniu, że na poddaszu budynku jednorodzinnego pali się drewniana podbitka dachowa oraz występuje duże zadymienie.

Strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych wyposażeni w sprzęt pomiarowy ewakuowali mieszkańców z kondygnacji parterowej oraz wprowadzili jeden prąd gaśniczy wody na poddasze budynku celem zlokalizowania źródła ognia. Dzięki sprawnej akcji gaśniczej uratowano drewnianą konstrukcję dachową i mieszkańcy po całkowitym oddymieniu obiektu powrócili do jego wnętrza. Działania trwały 50 minut. Apelujemy o rozwagę podczas prowadzenia prac pożarowo – niebezpiecznych, jeden mały błąd może dużo kosztować.

Opracowanie: asp. Mateusz Dymarski

Zdjęcia: JRG PSP Krotoszyn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!