STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Tragiczny wypadek w Smolicach

W środę 15 listopada 2017 roku o godzinie 17:47 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o wypadku, do którego doszło na setnym kilometrze drogi krajowej nr 36 w miejscowości Smolice (gmina Kobylin).
Dyżurny Operacyjny Powiatu wysłał do zdarzenia dwa samochody z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie oraz po jednym samochodzie z Jednostek OSP Smolice i OSP Kobylin. Do miejsca zdarzenia pojechały także dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego i Policja.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił w przeprowadzonym rozpoznaniu, że doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego marki Opel Meriva z samochodem ciężarowym Iveco, samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W rozbitym Oplu podróżowały 4 osoby - trzy osoby zdołały opuścić pojazd przed przybyciem służb ratowniczych natomiast czwarta osoba – kierowca samochodu osobowego pozostawał wewnątrz rozbitego pojazdu. W trakcie prowadzonych działań ustalono, że w zdarzeniu uczestniczył trzeci pojazd - samochód ciężarowy. Kierowcy samochodów ciężarowych nie odnieśli obrażeń.
Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca prowadzonych działań, następnie Strażacy sprzętem hydraulicznym wykonali dostęp do osoby poszkodowanej pozostającej wewnątrz pojazdu osobowego oraz równolegle udzielali Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy pozostałym uczestnikom zdarzenia. Po przybyciu na miejsce Zespołów Ratownictwa Medycznego będący na miejscu Lekarz stwierdził zgon kierowcy osobówki. Po przebadaniu pozostałych uczestników zdarzenia Koordynator Działań Medycznych podjął decyzję o przewiezieniu trzech osób do krotoszyńskiego SOR-u. Droga krajowa przez cały czas prowadzonych działań była zablokowana. Policja wraz ze Strażakami z Jednostki OSP Smolice zorganizowała objazd. Na tym działania zakończono i zastępy wróciły do miejsca stacjonowania. Działania trwały 4 godziny i 52 minuty.


Opracowanie: kpt. Tomasz Patryas
Zdjęcia: JRG PSP Krotoszyn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!