STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Pożar kotłowni w budynku jednorodzinnym w Zdunach

W poniedziałek 20 listopada 2017 roku o godzinie 13.58 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze kotłowni w budynku jednorodzinnym na ul. Mickiewicza w Zdunach.

Dyżurny Stanowiska Kierowania poinstruował zgłaszającego o konieczności opuszczenia budynku przez wszystkich mieszkańców i zadysponował do zdarzenia dwa ciężkie samochody gaśnicze z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie i Jednostki OSP Zduny.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniami Ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że właściciel podjął skuteczne działania gaśnicze przed przybyciem Straży Pożarnej, osoby zamieszkujące budynek samodzielnie opuściły budynek, w kotłowni panuje zadymienie.

Strażacy sprawdzili pomieszczenia kamerą termowizyjną w celu wykluczenia ukrytych zarzewi ognia oraz miernikiem wielogazowym monitorowali obecność gazów pożarowych w atmosferze. Po przewietrzeniu pomieszczeń w budynku i upewnieniu się, że jest bezpiecznie zastępy zakończyły działania i powróciły do miejsca stacjonowania. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń, działania trwały 58 minut.

Opracowanie: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: OSP Zduny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!