STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Samochód osobowy w ogniu

Niedziela 26 listopada, dzień świąteczny. Dla strażaków kolejna słuzba w której czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu krotoszyńskiego. O godzinie 14:52 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpływa zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w miejscowości Nowa Wieś (gm. Rozdrażew). Jest to kolejna interwencja tego świątecznego dnia. Niespełna kwadrans wcześniej połowa zmiany służbowej udała się do pożaru kotłowni w miejscowości Kobylin.

Dyżurny Stanowiska Kierowania po przyjęciu zgłoszenia zadysponował na miejsce dwa średnie samochody gaśnicze z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie oraz Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Rozdrażewie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniami Ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że pali się samochód osobowy marki BMW w całej objętości. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. 

Strażacy podali jeden prąd gaśniczy piany ciężkiej w natarciu na palące się auto.   Po stłumieniu ognia Kierujący Działaniami Ratowniczymi zmienił środek gaśniczy na wodę celem schłodzenia metalowej karoserii pojazdu. Następnie sprawdzono samochód kamerą termowizyjną potwierdzając usunięcie zagrożenia. Na tym działania zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania. Działania  gaśnicze trwały 1 godzinę i 22 minuty.

Opracował: asp. Mateusz Dymarski

Zdjęcia: JRG Krotoszyn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd