STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Kolizja w Henrykowie

W piątek 9 marca 2018 roku o godzinie 7:42 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Henryków (gm. Rozdrażew).

Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie oraz jeden zastęp z Jednostki OSP Rozdrażew.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Straży Pożarnej, Kierujący Działaniami Ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że samochód osobowy marki Kia Rio wypadł z drogi i znajduje się poza jezdnią na kołach. Samochodem podróżowała jedna osoba, która w momencie przybycia Straży Pożarnej znajdowała się pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego. Po przebadaniu osoby kierującej pojazdem, Lekarz podjął decyzję iż nie wymaga ona hospitalizacji.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu działań, Strażacy w rozbitym pojeździe odłączyli akumulator. Z uwagi na brak wycieków płynów eksploatacyjnych oraz występowania dodatkowych zagrożeń działania zakończono, a zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

Działania Straży Pożarnej trwały 38 minut.

Opracowanie: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: JRG Krotoszyn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd