STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Kolejny wypadek w powiecie krotoszyńskim

Zimowa aura nadal sprawia wiele problemów kierowcom. W sobotę 17 marca 2018 roku doszło do kolejnego wypadku na terenie powiatu krotoszyńskiego. Do zderzenia osobowego busa z samochodem osobowym doszło na drodze krajowej numer 15 w miejscowości Zduny.

Dyżurny Operacyjny Powiatu po otrzymaniu zgłoszenia zadysponował na miejsce jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Krotoszynie oraz dwa zastępy z miejscowej jednostki OSP Zduny.

Po przybyciu na miejsce jednostek Straży Pożarnej, trzy osoby które wymagały pomocy medycznej znajdowały się już pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego. Strażacy odłączyli akumulatory w uszkodzonych pojazdach oraz udzielili pomocy ratownikom medycznym w transporcie poszkodowanych uczestników zdarzenia do karetki pogotowia. Dodatkowo w czasie oczekiwania na drugą karetkę strażacki samochód posłużył jako schronienie przed niską temperaturą dla drugiej osoby poszkodowanej, która pod opieką ratownika oczekiwała na transport do szpitalnego oddziału ratunkowego. Po przybyciu drugiej karetki poszkodowani trafili do szpitala. Dalsze czynności Straży Pożarnej polegały na usunięciu z drogi płynów eksploatacyjnych oraz części karoserii samochodowej. W działaniach trwających 1 godzinę i 16 minut uczestniczyły łącznie 3 pojazdy i 13 strażaków.

 

Opracowanie: asp. Mateusz Dymarski

Zdjęcia: JRG Krotoszyn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!