STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Pożar wiaty garażowej

W czwartek 29 marca 2018 roku o godzinie 8:58 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze wiaty garażowej wypełnionej drewnem na ulicy Karłowicza w Krotoszynie. Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie oraz jeden zastęp Jednostki OSP Krotoszyn.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniami Ratowniczymi w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że pali się wiata przylegająca do budynku mieszkalnego. Wewnątrz znajduje się samochód osobowy oraz drewno opałowe. Mieszkańcy znajdują się na zewnątrz budynku i nie uskarżają się na żadne dolegliwości.

Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych podali dwa prądy gaśnicze piany sprężonej do wnętrza wiaty. Po uzyskaniu dostępu do wnętrza pomieszczenia, skierowano prąd gaśniczy piany na palący się pojazd. Po zlokalizowaniu pożaru, podano jeden prąd gaśniczy wody w celu schłodzenia nagrzanych elementów konstrukcji i elewacji budynku. Po oddymieniu palącego się pomieszczenia, ustalono że ogień rozprzestrzenił się przez okno do pomieszczenia, które przylegało bezpośrednio do wiaty. W pracowni krawieckiej panuje duże zadymienie. Strażacy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych wynieśli tlące się tekstylia na zewnątrz budynku, gdzie zostały sukcesywnie dogaszane. W trakcie prowadzonych działań, przy użyciu kamery termowizyjnej na bieżąco monitorowano poziom temperatury w pomieszczeniach. Po całkowitym ugaszeniu pożaru strażacy sprawdzili urządzeniem wielogazowym typu Sperian budynek mieszkalny. Z uwagi na obecność tlenku węgla, otwarto okna w budynku w celu przewietrzenia. Po ponownym sprawdzeniu pomieszczeń, urządzenie wielogazowe nie wykazało obecności gazów niebezpiecznych. Na tym działania zakończono, zastępy powróciły do miejsc stacjonowania.

W działaniach trwających 1 godzinę i 26 minut udział brało 12 strażaków.

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: kpt. Tomasz Patryas, sekc. Szyman Kujawa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!