STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Pożar gałęzi, zagrożony budynek

Pożary traw, gałęzi bądź innych pozostałości roślinnych to częsty powód interwencji Straży Pożarnych. Społeczeństwo pomimo tak wielu interwencji Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej w dalszym ciągu jest nieświadome  jak groźne są tego rodzaju pożary, jakie stanowią zagrożenie dla człowieka, zwierząt i środowiska naturalnego.

Pożar sterty gałęzi do którego doszło w dniu 10 kwietnia 2018 roku o godzinie 22.00 w miejscowości Brzoza (gm. Krotoszyn) mógł mieć poważniejsze skutki, gdyż pożar rozprzestrzeniał się po suchej trawie w kierunku drewnianego budynku gospodarczego w którym przechowywane było mienie znacznej wartości.

Dyżurny Operacyjny Powiatu po otrzymaniu zgłoszenia do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie oraz jeden zastęp z Jednostki OSP Krotoszyn. W zdarzenie udział brali również druhowie z miejscowej Jednostki OSP Brzoza.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu terenu działań. Strażacy podali dwa prądy gaśnicze wody w natarciu na palącą się stertę gałęzi i palącą się trawę skutecznie likwidując zagrożenie. Na tym działania zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

W działaniach trwających 1 godzinę i 7 minut udział brało 23 strażaków.

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: sekc. Szymon Kujawa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!