STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Zderzenie samochodu osobowego i ciągnika rolniczego

Dwie osoby poszkodowane i trzy uszkodzone pojazdy to skutki zdarzenia drogowego do którego doszło 11 kwietnia 2018 roku na drodze krajowej nr 15 pomiędzy miejscowościami Bożacin - Wolenice.

Informacja o zdarzeniu wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego o godzinie 22:51. Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie oraz jeden zastęp z Jednostki OSP Benice.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, Kierujący Działaniami Ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że w rowie znajduje się ciągnik rolniczy z agregatem uprawowym, kilka metrów dalej na jednym pasie drogi znajduje się rozbity samochód osobowy Ford Mondeo, na drugim pasie drogi stoi samochód osobowy Citroen Berlingo. Kierowcy samodzielnie opuścili pojazdy.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu terenu działań. Strażacy udzielili Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy kierowcom Forda i Ciągnika rolniczego. Osoba kierująca Citroenem nie uskarżała się na żadne dolegliwości. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego osoby poszkodowane zostały przekazane Lekarzowi, który na podstawie wykonanych badań podjął decyzję o przewiezieniu kierowcy Forda i Ciągnika rolniczego do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Dalsze czynności Straży Pożarnej polegały na odłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach oraz sorpcja płynów eksploatacyjnych. Na czas prowadzonych czynności dochodzeniowych przez Policję ruch na drodze odbywał się wahadłowo. Po zabraniu rozbitych pojazdów przez pomoc drogową, Strażacy przy użyciu sorbentu oraz podręcznego sprzętu burzącego usunęli z drogi plamę oleju i części karoserii. Na tym działania zakończono i zastępy powróciły do bazy.

Działania Straży Pożarnej trwały 2 godziny i 54 minuty.

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: JRG Krotoszyn, Gazeta Krotoszyńska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd