STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Zderzenie dwóch samochodów osobowych

W piątek 13 kwietnia 2018 roku o godzinie 9:37 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Wyki (gmina Rozdrażew).

Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia zadysponował trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie oraz jeden zastęp z Jednostki OSP Rozdrażew. Z uwagi na lokalizację zdarzenia (granica powiatu krotoszyńskiego z powiatem pleszewskim) równolegle do dysponowanych zastępów z powiatu krotoszyńskiego wyjechały również zastępy z powiatu pleszewskiego tj. dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Pleszewie oraz dwa zastępy z Jednostki OSP Dobrzyca.

Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów Straży Pożarnej, Kierujący Działaniami Ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że  na skrzyżowaniu dróg w miejscowości Wyki doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych (Skoda Octavia i Citroen C3). W zdarzeniu uczestniczyły łącznie trzy osoby, które w momencie przybycia Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej znajdowały się poza pojazdami. Na miejscu jest Zespół Ratownictwa Medycznego, który udziela pomocy medycznej osobom biorącym udział w zdarzeniu. Droga jest całkowicie zablokowana.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu działań samochodami pożarniczymi. Strażacy przygotowali linię gaśniczą zakończoną prądownicą pianową oraz odłączyli akumulatory w rozbitych pojazdach. Dwie osoby poszkodowane są zaopatrywane w Karetce Pogotowia, trzeciemu uczestnikowi zdarzenia znajdującemu się w samochodzie pożarniczym GBA OSP Dobrzyca pomocy udzielił ratownik medyczny wchodzący w skład będącego na miejsce ZRM. Po przebadaniu osób biorących udział w zdarzeniu Koordynator Działań Medycznych podjął decyzję o przewiezieniu dwóch osób poszkodowanych do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, trzeci uczestnik zdarzenia nie wymagał hospitalizacji. Po opuszczeniu terenu działań przez Zespół Ratownictwa Medycznego wprowadzono ruch wahadłowy. Po zakończonych czynnościach Policji, Strażacy pomogli Pomocy Drogowej w czynnościach związanych z usunięciem rozbitych pojazdów, następnie przy pomocy sorbentu i podręcznego sprzętu burzącego usunęli z jezdni rozlane płyny eksploatacyjne oraz elementy karoserii samochodowej. Po zlikwidowaniu zagrożenia przywrócono ruch w obu kierunkach. Na tym działania zakończono i zastępy wróciły do miejsca stacjonowania.

Działania Straży Pożarnej trwały 2 godziny i 3 minuty.

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: JRG Krotoszyn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!