STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Kolizja trzech samochodów

W piątek 20 kwietnia 2018 roku o godzinie 14:42 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o kolizji dwóch samochodów osobowych na ulicy Sowińskiego w Krotoszynie.

Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował zastęp ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo ­- Gaśniczej w Krotoszynie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczono teren działań, Kierujący Działaniami Ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że na skrzyżowaniu dróg Sowińskiego i Kilińskiego doszło do kolizji trzech pojazdów osobowych. Osoby biorące udział w zdarzeniu samodzielnie opuściły pojazdy i co najważniejsze żaden z uczestników nie odniósł obrażeń.

Działania Straży Pożarnej polegały na odłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach. Po wykonaniu czynności dochodzeniowych przez Policję, będąca na miejscu pomoc drogowa zabrała dwa pojazdy (Mercedesa oraz Opela Zafire). Trzeci pojazd (Fiat Seicento) został przemieszczony na pobocze w miejsce nie stwarzające zagrożenia. Strażacy przy użyciu sorbentu oraz podręcznego sprzętu burzącego usunęli z drogi plamę płynów eksploatacyjnych oraz części karoserii. Na tym działania zakończono, zastęp powrócił do miejsca stacjonowania.

Działania Straży Pożarnej trwały 1 godzinę i 9 minut.

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: JRG Krotoszyn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!