STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

Czyszczenie i kontrola !

SZERSZENIE, OSY...

STRATEGIA ROZWOJU

Samochód osobowy w rowie. Dwie osoby poszkodowane

W czwartek 3 maja 2018 roku o godzinie 5:20 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Lutogniew.

Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniami Ratowniczymi w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że samochód osobowy Opel Meriva znajduje się w rowie, pojazdem podróżowały cztery osoby, które w chwili przybycia służb ratowniczych znajdowały się na zewnątrz.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu działań. Strażacy przystąpili do udzielania Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy osobom biorącym udział w zdarzeniu. Po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego uczestnicy zdarzenia zostali przebadani przez lekarza, który zadecydował o przetransportowaniu dwóch osób poszkodowanych na SOR pozostałe dwie osoby pozostały na miejscu zdarzenia. W tym samym czasie strażacy odłączyli akumulator w rozbitym pojeździe, z uwagi na brak wycieków płynów technicznych Kierujący Działaniami Ratowniczymi podjął decyzję o pozostawieniu pojazdu na poboczu drogi w miejscu nie stwarzającym zagrożenia. Na tym działania zakończono. Zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

Działania Straży Pożarnej trwały 37 minut.  

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia JRG Krotoszyn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd